Лучшие частные гиды с 2004
Более 1070 русскоязычных гидов в 1073 городах мира! Путешествуйте с нами.
Подобрать тур
Частный гид в Стамбуле

Ведат - Частный гид в Стамбуле

 На сайте с 2016 года 

За 1 день Весь город - Старый город и Азиатский континент

Культурно-Исторический тур по Стамбулу

Стоимость тура : $260 Продолжительность тура : 6-7 часов Языки: русский

İstanbul'un en yüksek noktası olan Amlıca Tepesi'ni ziyaret edeceğiz:

İstanbul güzeldir ve inanılmaz güzelliğini farklı açılardan değerlendirebilirsiniz. İstanbul bir tepeler şehridir. Şehrin en yüksek noktalarından biri Büyük amlıca tepesidir. Asya kesiminde yer almaktadır. Büyük amlıca deniz seviyesinden 263 metre yükseklikte, tepe uzun zamandır dinlenme ve şenlik yeri olmuştur. Amlıca tepesinin tepesinden, bir yanda Marmara Denizi ve Adalary'ye (Prens Adaları), diğer yanda Boğaz'a pitoresk bir panorama açılıyor. Geçen yüzyılın 70'lerinde bu yerin bakıma muhtaç hale geldiğini ve yürümek için tehlikeli hale geldiğini söylüyorlar. 80'lerin başında park restore edildi, çiçeklikler dizildi, kafe-büfe açıldı. Yukarı doğru uçan minareler, masmavi adalar, gün batımı ışınlarıyla parıldayan Boğaz sonsuza kadar kalbinizde kalacak.

представителем лицензированного туристического агентства "Bigbam travel" Государственная лицензия "TURSAB 11339"

 

Roma Hipodromu:

Beş Konstantinopolis yarış pistinin en büyüğü, Roma'daki Circus Maximus'tan sonra Akdeniz'in ikinci en büyüğü, Türk Etnografik İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılıyor.
At gezintileri, gladyatör dövüşleri, zafer alayları, emperyal gücün devri veya eklenmesiyle ilgili kamu eylemleri ve ölüm cezasının infazı için bir yer olarak kullanıldı. Başkentin sıradan halkının bir tür sosyal ve politik yaşam merkeziydi. Orada bir Alman kaynağı göreceksiniz, Konstantin Sütunu, İbrahim Paşa'nın sarayı.

Sultan Ahmed'in "mavi" camisi:

Cami, Marmara Denizi kıyısında, İstanbul'un tarihi merkezinde, Sultanahmet semtinde, Ayasofya Müzesi'nin karşısında yer almaktadır. Cami şehrin simgelerinden biridir. İstanbul'daki en büyük cami Caminin mimarisi iki stili birleştirir - klasik Osmanlı ve Bizans. Efsaneye göre, padişah standart sayıda (4) altın (altyn) minare inşa edilmesini emretti, ancak mimar bir yanlışlık yaptı ve altı (alty) minare inşa etti. Caminin yapımı yedi yıl sürmüş ve padişahın ölümünden bir yıl önce 1616'da tamamlanmıştır.

Bazilika rezervuarı:

Tarih yeraltı - Bazilika rezervuarı.
Ayasofya'nın güneybatısında yer alan Yerebatan Sarayı veya şimdiki adıyla Yerebatan Sarayı (Yeraltı Sarayı), İstanbul'un en etkileyici anıtlarından biri olarak kabul ediliyor. Bizans imparatoru I. Justinian'ın emriyle devasa bir yeraltı rezervuarı inşa edildi, sudan yükselen sayısız sütun nedeniyle insanlar burayı - Yerebatan Sarayı olarak adlandırdı. Cumhuriyet döneminde, restorasyondan sonra İstanbul Belediye Başkanlığı tarafından müzeye dönüştürülen Bazilika Rezervuarı, antik çağın bu etkileyici yapısını görmeden şehirden ayrılmayan turistlere açıktır. 1985 yılında depo onarım için kapatılmış, içinden 50.000 ton çamur çıkarılmış ve geziler için yollar yapılmış ve 1987 yılında yeniden açılmıştır. Mayıs 1994'te Bazilika rezervuarı yeniden onarıldı ve temizlendi, ve bugün asırlık tarihini sürdürmekte ve bir zamanlar olduğu gibi içinde balıklar yüzmektedir. Bu sıra dışı müzenin ziyaretçileri, sayısız sütun arasında balıkların nasıl yüzdüğünü izleyebilir ve antik kemerlerin altında duyulan klasik müzik sesleri altında, yüzyılların derinliklerine zihinsel bir yolculuğa çıkabilir.

Ayasofya tapınağı:

Eski Ataerkil Ortodoks Katedrali, daha sonra - şimdi bir cami, - bir müze; Bizans mimarisinin dünyaca ünlü anıtı, Bizans'ın "altın çağının" sembolü. Anıtın bugünkü resmi adı Ayasofya Müzesi'dir (tur. Ayasofya Müzesi).

Bizans İmparatorluğu döneminde katedral, Konstantinopolis'in merkezinde imparatorluk sarayının yanında bulunuyordu. Şu anda İstanbul'un tarihi merkezi Sultanahmet semtinde yer almaktadır. Şehrin Osmanlılar tarafından ele geçirilmesinden sonra Ayasofya Katedrali camiye dönüştürülmüş ve 1935 yılında müze statüsü kazanmıştır. 1985 yılında, İstanbul'un tarihi merkezinin diğer anıtları arasında bulunan Ayasofya Katedrali, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmiştir.

Taksim Meydanı:

İstanbul'un iş merkezi. Hem Türk hem de yabancı ciddi şirketlerin neredeyse tüm ofislerinin yoğunlaştığı yer burasıdır. Yabancı devletlerin konsolosluklarının ve temsilciliklerinin çoğu burada bulunur. Diplomatların ve iş adamlarının semti Taksim, Türk gençliğinin en gelişmiş kesiminin de "hangout" merkezidir.Barların, restoranların, kafelerin, kulüplerin, kült kurumların, marka mağazaların, sinemaların yoğunlaştığı bir yerdir. gençler ve müzisyenler, turistler ve bohemler takılıyor ve sadece eğlence düşkünü. Zaman zaman İstiklal'den turist tramvayı geçmektedir. Bu, İstiklal boyunca seyahat etmesine izin verilen tek ulaşım şeklidir. ÇOK yavaş sürer ve yoldan geçenlere uyarı sinyalleri verir, bu yüzden kaza yapmaktan korkmayın :-)

İstiklal'in her iki tarafında eski konsolosluklar (Rusya dahil) ve elçilikler, tapınaklar var. Örneğin, St. Antoine Katolik Kilisesi, şehrin en büyük Katolik kilisesidir. Giriş ücretsizdir. Bu kilisenin 40 metre ilerisinde Maria Draperi Katolik Kilisesi bulunmaktadır. İstiklal Caddesi'nin en başında, sol tarafta iki çanlı Kutsal Üçlü Kilisesi (Aya-Trias) var.

Galata Kulesi'ne inen İstiklal'in tamamı boyunca yürümenizi öneririz. Seyir terasına yüksek hızlı asansörle çıkmak 11 liraya mal oluyor. Kulenin tepesinde bir kafe var ve eğer yükseklik korkunuz varsa, gözlem güvertesinden manzaranın keyfini oradan çıkarmak daha iyidir.

представителем лицензированного туристического агентства "Bigbam travel" Государственная лицензия "TURSAB 11339"

İstiklal yaya caddesi - "İstanbul Arbat". İstanbul'un başka yerlerinde olduğu gibi Taksim'de de otel işletmesinin altyapısı oldukça gelişmiştir. Otellerin çoğu beş yıldızlıdır - konferanslar ve iş toplantıları için en iyi yer. Meydanın adı İstiklal Caddesi'nin hemen girişindeki binadan geliyor. Bu binada İstanbul'un çeşitli semtlerine su dağıtılıyor. Bina 1733 yılında inşa edilmiştir. Meydan, en önemli siyasi toplantıların ve mitinglerin yeri oldu. Bunun kanıtı, Atatürk'ün ve ondan çok da uzak olmayan Sovyet generali Mikhail Frunze'nin anıtıdır. 1950-1969'da inşa edilmiş büyük, geniş bir bina - Kültür Merkezi. Atatürk (Atatürk Kültür Merkezi). Atatürk'ün kültür merkezi boyunca, Dolmabahçe Sarayı'na giden Gümüşhuyu Caddesi başlar. Tüm bu yapıların tarihi 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Meydanda beş yıldızlı "De Marmara" oteli var. Meydanın diğer tarafında "Taksim Gezisi" (Taksim çevresinde yürüyüş) adında bir park var. Eski günlerde, bu parkın yerinde büyük bir kışla vardı.

Дополнительная информация

Основная информация:
Стоимость тура: $260
Продолжительность тура: 6-7 часов
Человек в группе: 1-9 человек
Языки: русский
Стоимость тура включает:
Трансфер :ДА
Встреча в отеле:ДА
Доставка в отель :ДА
Транспорт :ДА
Еда и напитки :НЕТ
Дополнительные платные услуги:
Входные билеты (концерты, театр, музей, цирк...) :НЕТ
Услуги переводчика :ДА
Бронирование гостиниц, ресторанов, авиабилетов :ДА
Визовая поддержка :НЕТ
Дополнительная информация:
Заказ тура минимум за 7 дней до даты тура :НЕТ
Тур проводится при наличии минимум 2 туристов : НЕТ
Стоимость тура может быть изменена :ДА
Тур подходит для детейДА